ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کبوتر دورگ
نویسنده پیام
محمدرضا راهداری
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی تهران
تعداد ارسال‌ها: 1,058
سپاس کرده: 3,236
سپاس شده: 10,850 در 1,058 موضوع
اعتبار: 125
ارسال: #1 کبوتر دورگ
دوستان گرامی اگر لطف کنید تجربه ها و دانسته های خود را در این پست به اشتراک بگذاریم . بنده نیز امشب نظراتی را مطرح میکنم که امیدوارم سوء تفاهم های بوجود آمده در انجمن در رابطه با گفته های خودم بر طرف گردد . بچه ها خسیس بازی در نیارید تجربه رو کنید ما خیلی عقبیم .
شعار محمدرضا راهداری

در زندگی دو چیز دارم عشقم و آزادی را
ولی عشقم را فدای آزادی خواهم کرد

۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۸:۱۱ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 24 کاربر به دلیل این ارسال از محمدرضا راهداری سپاسگزاری کرده اند.
بابک عبداللهی, سعید کولیان, مهرداد جلیلی, علی سبزی, یحیی پلیمی, سیدهانی موسوی, علی عباسی, محمد مرداسی, محمد سهرابي, ابیضی, سهراب تلاج, بختیاری, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حمزه نورا, امیر اشراقی ورنامخواست, حسین عطارزاده, محمد علی نیا, ادریس, مهدي حكمت پور, حسین صفایی, علیرضا رمضانی, مصطفی بهرامی
سعید بغدادی
کاربر بسیار فعال

تعداد ارسال‌ها: 207
سپاس کرده: 199
سپاس شده: 1,630 در 206 موضوع
اعتبار: 21
ارسال: #2 RE: کبوتر دورگ
سلام آقای راهداری دورگ مگه چه مشکلی داره بعضیاشون خوب ؛جواب میدن البته وقتی بایک کبوترخوب جفت بشن  مهم اینه بتونه زمان ومسافت خوبی رو بجا بذاره!
۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۹:۱۵ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 19 کاربر به دلیل این ارسال از سعید بغدادی سپاسگزاری کرده اند.
سعید کولیان, محمدرضا راهداری, مهرداد جلیلی, علی سبزی, یحیی پلیمی, علی عباسی, محمد مرداسی, محمد سهرابي, بابک عبداللهی, بختیاری, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حمزه نورا, امیر اشراقی ورنامخواست, حسین عطارزاده, محمد علی نیا, ادریس, علیرضا رمضانی
محمدرضا راهداری
مدیریت کلوپ

ارسال: #3 RE: کبوتر دورگ
دوستان گرامی متاسفانه کسی در این بحث شرکت نکرد ولی بنده با دو عکس شروع میکنم و امیدوارم که دوستان گرامی خصوصا مدیران سایت و کلوپها و همچنین دوست خوبمان آقای کولیان در این بحث که خیلی هم جالب و پند آموزه با دیالوگ دوستانه و منطقی شرکت کنند . از آپلود سنتر بهشت کبوتران به خاطر بحث آموزشی نمیتوانم استفاده کنم چون روی عکس آرم میفته . نزدیک به 20 الی 30 عکس هم برای آموزش موجود میباشد .

[تصویر:  IMG-20141202-WA0004.jpg]

[تصویر:  IMG-20141202-WA0003.jpg]

دوستان کدام پا به نظر شما بهتر است ؟
شعار محمدرضا راهداری

۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۷:۳۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 25 کاربر به دلیل این ارسال از محمدرضا راهداری سپاسگزاری کرده اند.
سعید کولیان, جواد معصومی پور, مهرداد جلیلی, علی عباسی, ناصر ذاکری, محمد مرداسی, محمد سهرابي, سهراب تلاج, علی سبزی, بابک عبداللهی, بختیاری, حاج حسین سلیمی, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حسین ملکان, حمزه نورا, محمد خادمیان, حسین عطارزاده, امیر اشراقی ورنامخواست, محمد علی نیا, ادریس, مسلم زاهدی, حسین صفایی, علیرضا رمضانی
سعید بغدادی
کاربر بسیار فعال

تعداد ارسال‌ها: 207
سپاس کرده: 199
سپاس شده: 1,630 در 206 موضوع
اعتبار: 21
ارسال: #4 RE: کبوتر دورگ
باسلام پای کبوتردو اصلی میباشد ولی درتمام کبوتران مسافتی صدق نمیکنه بعضی ازنژادهایی که من مشاهده کردم پنجه عقابی وبرخی هم ساده ومثل نمونه بالا
۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ عصر
[-] 17 کاربر به دلیل این ارسال از سعید بغدادی سپاسگزاری کرده اند.
محمدرضا راهداری, سعید کولیان, علی عباسی, محمد مرداسی, محمد سهرابي, بابک عبداللهی, بختیاری, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حمزه نورا, محمد خادمیان, امیر اشراقی ورنامخواست, حسین عطارزاده, محمد علی نیا, ادریس, علیرضا رمضانی
جواد معصومی پور
فعال دارای پست
**

در حال حاظر عضو هیچ کلوپ نیستم
تعداد ارسال‌ها: 12
سپاس کرده: 66
سپاس شده: 79 در 12 موضوع
اعتبار: 1
ارسال: #5 RE: کبوتر دورگ
سلام استاد راهداری
بنده با این مقایسه بشدت مخالفم 
چونکه کبوتری که روی نی بندی میشینه ناخن بلندتری مانند ناخن عکس دومی داره وکبوتری که نمیشینه ناخن اون شبیه عکس اولی میشه
شعار جواد معصومی پور

love is good but to me good is just an enemy of great

۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۸:۰۷ عصر
[-] 19 کاربر به دلیل این ارسال از جواد معصومی پور سپاسگزاری کرده اند.
محمدرضا راهداری, علی عباسی, محمد مرداسی, محمد سهرابي, بابک عبداللهی, بختیاری, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حمزه نورا, بهمن غیاثوند, محمدرضا جعفری, امیر اشراقی ورنامخواست, حسین عطارزاده, محمد علی نیا, محمد گودرزی, حسین صفایی, علیرضا رمضانی, مصطفی بهرامی
سعید کولیان
کاربر بسیار فعال

کلوپ کبوترداران جنوب غرب کشور
تعداد ارسال‌ها: 120
سپاس کرده: 886
سپاس شده: 1,344 در 119 موضوع
اعتبار: 23
ارسال: #6 RE: کبوتر دورگ
باسلام
 آقای راهداری دوست عزیز عکس دوم نشانگر یک کبوتر خوب است عکس اول احتمال دارد کبوتر قاطی داشته باشد
(ویرایش شده ۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۸:۲۱ عصر توسط سعید کولیان.)
۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۸:۱۸ عصر
[-] 20 کاربر به دلیل این ارسال از سعید کولیان سپاسگزاری کرده اند.
محمدرضا راهداری, علی عباسی, محمد مرداسی, محمد سهرابي, سهراب تلاج, علی سبزی, بابک عبداللهی, بختیاری, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حمزه نورا, محمد خادمیان, محمدرضا جعفری, حسین عطارزاده, امیر اشراقی ورنامخواست, محمد علی نیا, حسین صفایی, علیرضا رمضانی, مصطفی بهرامی
محمدرضا راهداری
مدیریت کلوپ

ارسال: #7 RE: کبوتر دورگ
جواد گل
این ربطی به نی بندی نداره معمولا میگن کبوتری که انگشت وسطی اون حالت داسی شکل داشته باشه بهتر و اصیل تره . خب بقیه دوستان هم نظر بدن . الان من از دو نوع کبوتر دارم و میدونی که من نی بندی ندارم . سعید جان خیلی خوب تشخیص دادی . میخوام عکسهای مختلف درج کنم که یکیش مربوط به پا میشه و از بقیه اعضای بدن نیز عکس درج میکنم . در آخر هم یک بحث کلی
شعار محمدرضا راهداری

(ویرایش شده ۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۸:۲۳ عصر توسط محمدرضا راهداری.)
۲۶-۹-۱۳۹۳ ۰۸:۱۹ عصر
[-] 27 کاربر به دلیل این ارسال از محمدرضا راهداری سپاسگزاری کرده اند.
جواد معصومی پور, سعید کولیان, علی عباسی, فیروز کریمی, امیر حامد اورسجی, محمد مرداسی, مهرداد جلیلی, محمد سهرابي, علی سبزی, بابک عبداللهی, بختیاری, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حمزه نورا, محمد خادمیان, محمدرضا جعفری, حسین عطارزاده, امیر اشراقی ورنامخواست, محمد علی نیا, عادل عليزاده پلاسلو, ادریس, مسلم زاهدی, علی بختیاری, حسین صفایی, علیرضا رمضانی, ابوذر
محمدرضا راهداری
مدیریت کلوپ

ارسال: #8 RE: کبوتر دورگ
از دوست عزیزمان آقای رضایی خواهشمندم ترجمه این عکسها رو درج کنند .

عکس یک
[تصویر:  IMG-20140814-WA0033.jpg]
عکس دوم
[تصویر:  IMG-20140814-WA0026.jpg]
عکس سوم
[تصویر:  IMG-20140814-WA0027.jpg]
عکس چهارم
[تصویر:  IMG-20140814-WA0029.jpg]
عکس پنجم
[تصویر:  IMG-20140814-WA0031.jpg]
عکس ششم
[تصویر:  IMG-20140814-WA0032.jpg]
شعار محمدرضا راهداری

۲۶-۹-۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ عصر
[-] 26 کاربر به دلیل این ارسال از محمدرضا راهداری سپاسگزاری کرده اند.
محمد مرداسی, ابیضی, محمد سهرابي, سهراب تلاج, علی سبزی, بابک عبداللهی, بختیاری, سعید کولیان, محمد گنجه ای, امیر حامد اورسجی, حاج حسین سلیمی, علی رستاک, میلاد, جواد جهان, حسین ملکان, داوود سلمانپور, حمزه نورا, حسین عطارزاده, امیر اشراقی ورنامخواست, محمد علی نیا, محمد گودرزی, مسلم زاهدی, سبحان, محمود ضابط, علیرضا رمضانی, مصطفی بهرامی
لیث رضائی
کاربر بسیار فعال

تعداد ارسال‌ها: 119
سپاس کرده: 96
سپاس شده: 2,383 در 119 موضوع
اعتبار: 109
ارسال: #9 RE: کبوتر دورگ
عکس اول
نوک پرنده نسبت به سر پرنده یک خط مستقیم تشکیل میدهد
عکس دوم
کبوتر سینه پهنی داره
عکس سوم
پشت کبوتر پهن و شبیه شکل است
عکس چهارم
هاله ای سفید ریش ریش دور چشم است 
عکس پنجم
انتهای پر بال مساوی با نوار مشگی پرهای دم است
عکس ششم
برای کاهش اصطکاک با هوا پرهای دم باید جمع شده باشد و بصورت یک پر دیده شود چنانچه اگر از بالا به دم نگاه شود 
۲۶-۹-۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ عصر
[-] 40 کاربر به دلیل این ارسال از لیث رضائی سپاسگزاری کرده اند.
محمدرضا راهداری, محمد سهرابي, علی محمدی دهلرانی, سهراب تلاج, علی سبزی, بابک عبداللهی, بختیاری, سعید کولیان, علی عباسی, مهرداد جلیلی, اکبر خراسانی زاده, محمد گنجه ای, امیر حامد اورسجی, حاج حسین سلیمی, علی رستاک, محمد مرادی, Admin, میلاد, جواد جهان, روح اله رنجبر, حسین ملکان, داوود سلمانپور, حمزه نورا, محسن.آ.ط, محمد خادمیان, حسین عطارزاده, امیر اشراقی ورنامخواست, محمد علی نیا, محمد گودرزی, ادریس, مسلم زاهدی, محمود ضابط, سعید برامکی, علی بختیاری, علی موذنی, علیرضا رمضانی, فرشید ابراهیم آبادی, مصطفی بهرامی, میلاد شایسته, ابوذر
اکبر مختاری
کاربر بسیار فعال

تعداد ارسال‌ها: 62
سپاس کرده: 119
سپاس شده: 590 در 62 موضوع
اعتبار: 9
ارسال: #10 RE: کبوتر دورگ
بحث جالبی را از دست دادم! کبوتر دورگ هیچ گاه در بحث نژادی پسندیده نیست اما ما باید بین حفظ خلوص نژاد و پرورش کبوتر جهت مسابقه تفاوت قائل شویم البته برخی مواقع با دورگ گیری و هدفمند کردن آن می توان یک نژاد جدید تولید کرد ( هیچ اشکالی ندارد که هر کلوب نژاد شخصی خود را داشته باشد) این نژاد می تواند حتی .0000000001 درصد از نژادی و 99.99999999 درصد از نژاد پایه را داشته باشد که همان طور که قبلا اشاره کردم ( کانژنیک استرین ) پایه علمی دارد. و در مواقعی می تواند چندین نژاد با در صد های مختلف در نسل تولیدی ما موثر باشد اما نکته که فراموش نباید کرد این است که نژاد تازه تولید شده می تواند به عنوان مولد هم استفاده شود در مورد دو نژاده ها که 33 در صد و 66 در صد می شوند تلاقی داخل نژاد جدید هم موجب حفظ این نسبت ها می شود ( مستمع سخنران را سر ذوق می آورد)
شعار اکبر مختاری

در روزگاری که خورشید را به بهای شمعی نمی خرند پروانه شدن یعنی تباهی!Sad

۲۶-۹-۱۳۹۳ ۱۱:۲۳ عصر
[-] 24 کاربر به دلیل این ارسال از اکبر مختاری سپاسگزاری کرده اند.
محمدرضا راهداری, محمد سهرابي, سهراب تلاج, بابک عبداللهی, علی سبزی, بختیاری, سعید کولیان, محمد گنجه ای, امیر حامد اورسجی, مرتضی سرلک, علی رستاک, Admin, میلاد, جواد جهان, محمد خادمیان, محمدرضا جعفری, امیر اشراقی ورنامخواست, حسین عطارزاده, محمد علی نیا, مسلم زاهدی, حمزه نورا, علیرضا رمضانی, باقر زینالپور, مصطفی بهرامی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان