ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
نویسنده پیام
امین دهقانی
مدیرت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی اصفهان
تعداد ارسال‌ها: 70
سپاس کرده: 323
سپاس شده: 479 در 67 موضوع
اعتبار: 12
ارسال: #1 طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
با سلام خدمت همه دوستان مستقیم بریم سر اصل مطلب :

سوال :

به نظر شما کبوتر اصیل برای مسابقات بهتر است یا کبوتر دورگ؟

دوستان لطفا جواب این سوال را به صورت کامل و با دلایل معقول و مستدل بیان کنید و یک جفت جوجه کبوتر اصیل مسافت کوتاه هدیه بگیرید.
شعار امین دهقانی

بیشتر بیندیشیم و کمتر پیش داوری کنیم

(ویرایش شده ۱۳-۴-۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ صبح توسط امین دهقانی.)
۱۲-۴-۱۳۹۴ ۱۱:۴۴ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 5 کاربر به دلیل این ارسال از امین دهقانی سپاسگزاری کرده اند.
محمد علی فتحی, نعیم سپهوندی, جواد جهان, اکبرسپهوندی, سجاد زمانی
جواد معصومی پور
فعال دارای پست
**

در حال حاظر عضو هیچ کلوپ نیستم
تعداد ارسال‌ها: 12
سپاس کرده: 66
سپاس شده: 79 در 12 موضوع
اعتبار: 1
ارسال: #2 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
(۱۲-۴-۱۳۹۴ ۱۱:۴۴ عصر) نوشته :  به نظر شما کبوتر اصیل برای مسابقات بهتر است یا کبوتر دورگ؟/؟/؟/؟237237237
Huh229229229229Huh86314_bird
شعار جواد معصومی پور

love is good but to me good is just an enemy of great

۱۳-۴-۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 3 کاربر به دلیل این ارسال از جواد معصومی پور سپاسگزاری کرده اند.
نعیم سپهوندی, جواد جهان, اکبرسپهوندی
محمد علی فتحی
کاربر بسیار فعال

تعداد ارسال‌ها: 144
سپاس کرده: 313
سپاس شده: 929 در 127 موضوع
اعتبار: 13
ارسال: #3 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
بله دوستان واقعا کبوتر اصیل برای مسابقات بهتره یا کبوتر دورگ؟؟؟؟؟؟؟
بجای تعحب اول معنی سوال درک بشه بعد پاسخ داده بشه
شعار محمد علی فتحی

نام کاربری قبلی : دوست

۱۳-۴-۱۳۹۴ ۱۲:۱۶ صبح
[-] 3 کاربر به دلیل این ارسال از محمد علی فتحی سپاسگزاری کرده اند.
جواد معصومی پور
فعال دارای پست
**

تعداد ارسال‌ها: 12
سپاس کرده: 66
سپاس شده: 79 در 12 موضوع
اعتبار: 1
ارسال: #4 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
دوست عزیز آقای دهقانی Heartبهتر نبود اول بحثتون در مورد کبوتر دو رگ تموم میکردیداون بحث نصفه مونده (برای یاد آوری)
با اجازه اساتید خصوصا استاد عزیزم آقای راهداری که هر چیزی از کبوتر مسابقه میدونم از محبتهای ایشونه
 سوالتون اینگونه جواب میدم اکثر کبوترهای که تو مسابقه شرکت میکنند و بهترین عملکرد دارند میکس از دو نژاد خاصن پس  بنظر میاد کبوتر دو رگ (میکس از دو خون اصیل) عملکرد بهتری نسبت به خون خالص دارد یا همون کبوتری که تنها از یک خون خالص هست  جواب میدن 
با جفت گیری دو کبوتر خالص از دو لاین خونی جدا  جوجه بدست اومده دورگ یا میکس چون خون تازه داره جواب بهتری میده 
شعار جواد معصومی پور

love is good but to me good is just an enemy of great

۱۳-۴-۱۳۹۴ ۱۲:۱۸ صبح
[-] 14 کاربر به دلیل این ارسال از جواد معصومی پور سپاسگزاری کرده اند.
محسن لندی, مجتبی بیتک, امین نعمت تبار, امیر اشراقی ورنامخواست, مهرداد جلیلی, نعیم سپهوندی, محمد گنجه ای, مهدی محمدزاده, سهراب تلاج, علی رستاک, محمد گودرزی, جواد جهان, اکبرسپهوندی, سید مجید فاطمی اصفهان
محمد علی فتحی
کاربر بسیار فعال

ارسال: #5 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
دوستان در صورت پاسخ دادن ...جواب باید کامل و باتکیه بردلایل منطقی و قانع کننده باشه...
ممنون 
شعار محمد علی فتحی

۱۳-۴-۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ صبح
محسن لندی
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی شیراز
تعداد ارسال‌ها: 174
سپاس کرده: 707
سپاس شده: 1,641 در 173 موضوع
اعتبار: 24
ارسال: #6 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
سلام خدمت ستارگان اصفهان
به نظر بنده ، هدف از طرح این سئوال پیداکردن پاسخی برای مبحث تفاوت کبوتر اصیل و دورگ است.
شما وقتی هنوز پاسخ این سئوال رو ندادید و منظور خودتون از کبوتر دورگ رو واضح نمیگید! چرا موضوع جدیدی باز میکنید؟
شما اول بفرمایید منظورتون از کبوتر دورگ و اصیل چیه تا ما هم نظر بدیم که برای مسابقه کبوتر اصیل بهتره یا دورگ.
شعار محسن لندی

بیایید با هم مهربان باشیم

۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۲:۳۹ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 13 کاربر به دلیل این ارسال از محسن لندی سپاسگزاری کرده اند.
مجتبی بیتک, امین نعمت تبار, امیر اشراقی ورنامخواست, محمد گودرزی, مهرداد جلیلی, نعیم سپهوندی, محمدرضا راهداری, مهدی محمدزاده, سهراب تلاج, علی رستاک, جواد جهان, اکبرسپهوندی, سید مجید فاطمی اصفهان
امیر اشراقی ورنامخواست
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی لنجان
تعداد ارسال‌ها: 167
سپاس کرده: 4,572
سپاس شده: 1,841 در 167 موضوع
اعتبار: 46
ارسال: #7 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
(۱۲-۴-۱۳۹۴ ۱۱:۴۴ عصر)امین دهقانی نوشته :  با سلام خدمت همه دوستان مستقیم بریم سر اصل مطلب :

سوال :

دوستان لطفا جواب این سوال را به صورت کامل و با دلایل معقول و مستدل بیان کنید و یک جفت جوجه کبوتر اصیل مسافت کوتاه هدیه بگیرید.
[quote pid=10614 dateline=1435954487]باسلام خدمت تمامی دوستان انجمن 

با اجازه ی با تجربه های انجمن بنده نظرم را در مورد این سوال خدمت آقایان عرض میکنم .
بنده به شخصه معتقدم وقتی از جنس دورگ صحبت میشه به این معنا است که کبوتر اصل مسافتی را مثلا به کبوتر بغدادی یا تهرانی جفت زنی کنیم و جوجهای حاصله رادورگ نام گذاری میکنم .
پس نتیجه میگیریم که برای مسابقات هیچ کبوتری بهتر از دورگ نیست .
البته برای این صحبتم دلیل محکم و حاکم پسندی دارم که مطمئنم وقتی دوستان بشنوند حتما با بنده هم عقیده میشوند .

خوب واما بعد ،،برای افرادی که قصد....... .......... دارند این عقیده ی بنده که کبوتر دورگ برای مسابقه بهتر جواب میدهد حکم میکند 
و دلیلشم این است که دورگ به راحتی در عرض یک هفته هر کجا که بخواهیم میشود آن را جلد کرده که خودم به شخصه کبوترانی 
را از دوستی که برای داوری خدمتشان بودم ،دیدم .دیدم که ایشان کبوتری برای مسافت زنجان آورده بود که بنده هر چقدر به این کبوترها نگاه کردم و فکر کردم ،حتی نتوانستم تصورکنم که این کبوترها بتوانند 100 کیلومتر را برگردند ،و اینجا بود که دیدم با چه استاد ماهری سرو کار دارم و این شد که از دید اون آقا فهمیدم بهترین کبوتر برای مسابقه کبوتر دورگی است که بنده توضیح دادم .
البته میدانم که بچهای ایران هیچ وقت از این نوع کبوترها در مسابقه شرکت نمیدهند .چون میدانند که بلاخره یه روزی دستشون رو میشود و در انجمن بهشت کبوتران اعتبارشان از دست میرود. 

بازم با اجازه ی با تجربهای انجمن (اشراقی)
[/quote]
شعار امیر اشراقی ورنامخواست

( تلخی برخورد صادقانه را ترجیح میدهم به شیرینی برخورد منافقانه ) AngryAngry

۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ عصر
[-] 11 کاربر به دلیل این ارسال از امیر اشراقی ورنامخواست سپاسگزاری کرده اند.
مهرداد جلیلی, نعیم سپهوندی, محمدرضا راهداری, اسحق خسروی, امین نعمت تبار, بهمن غیاثوند, سهراب تلاج, علی رستاک, جواد جهان, اکبرسپهوندی, سید مجید فاطمی اصفهان
محمد گودرزی
کاربر بسیار فعال

تعداد ارسال‌ها: 123
سپاس کرده: 1,600
سپاس شده: 1,129 در 123 موضوع
اعتبار: 31
ارسال: #8 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
با سلام و عرض ادب

اساتید محترم اول  کلاس آموزشی  رو تمام کنید بعد امتحان بگیرند و جایزه بدین

جواب ها رو هم با دلایل علمی تائید یا رد کنید
(ویرایش شده ۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۱:۳۰ عصر توسط محمد گودرزی.)
۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۱:۲۹ عصر
[-] 9 کاربر به دلیل این ارسال از محمد گودرزی سپاسگزاری کرده اند.
مهرداد جلیلی, نعیم سپهوندی, محمدرضا راهداری, محسن لندی, سهراب تلاج, علی رستاک, جواد جهان, اکبرسپهوندی, امیر اشراقی ورنامخواست
محمد علی فتحی
کاربر بسیار فعال

ارسال: #9 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
باعرض سلام خدمت همه حضارگرامی
لازم است به اطلاع برسانم که کلوپ ستارگان اصفهان بمنظور پاسخ به این سوالات چندین کلیپ و مقاله آماده کرده است.
ولی بنابردلایل زیرمنتظرجواب اساتیدنامی کشورهستیم:
1-بابیان چنین سوالاتی میل به تحقیق و پژوهش در بین جامعه کبوترداری ایران افزایش می یابد.
2-درکلیپ های آموزشی قبلی برخی ازاساتید گفته بودند که ما پاسخ به این سوال را می دانیم واین مسایل همگی برای ماپیش پاافتاده هستند.به همین منظورمامنتظرپاسخ ایشان ودوستان محترمشان هستیم.

واما بعد.
واما چراجواب این سوال تااین حد مهم می باشد.
باتوجه به اینکه درکشور ما کبوترزیاد وجود دارد ولی متاسفانه هنوز شجره نامه معتبری در دسترس نیست پس باید بتوان از نشانه هایی بهره برد که بکمک آنها بتوان بسته به شرایط از حداقل تا حداکثرکبوتراصیل راازدورگ راازهم  تشخیص داد.زیرا این یکی از بزرگترین سوالات امروز ماست.که محک بزرگی برای پی بردن به میزان علم ودانش اساتیدگران قدر نیز می باشد.
درپایان یک باردیگراعلام  میکنم که هرعزیزی پاسخ این سوال رابدهند بنابه انتخاب خود یک جفت کبوترمسافت کوتاه ویا مبلغ یک میلیون تومان وجه نقددریافت می کنند

(۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ عصر)امیر اشراقی ورنامخواست نوشته :  
(۱۲-۴-۱۳۹۴ ۱۱:۴۴ عصر)امین دهقانی نوشته :  با سلام خدمت همه دوستان مستقیم بریم سر اصل مطلب :

سوال :

[quote pid=10614 dateline=1435954487]باسلام خدمت تمامی دوستان انجمن 

با اجازه ی با تجربه های انجمن بنده نظرم را در مورد این سوال خدمت آقایان عرض میکنم .
بنده به شخصه معتقدم وقتی از جنس دورگ صحبت میشه به این معنا است که کبوتر اصل مسافتی را مثلا به کبوتر بغدادی یا تهرانی جفت زنی کنیم و جوجهای حاصله رادورگ نام گذاری میکنم .
پس نتیجه میگیریم که برای مسابقات هیچ کبوتری بهتر از دورگ نیست .
البته برای این صحبتم دلیل محکم و حاکم پسندی دارم که مطمئنم وقتی دوستان بشنوند حتما با بنده هم عقیده میشوند .

خوب واما بعد ،،برای افرادی که قصد....... .......... دارند این عقیده ی بنده که کبوتر دورگ برای مسابقه بهتر جواب میدهد حکم میکند 
و دلیلشم این است که دورگ به راحتی در عرض یک هفته هر کجا که بخواهیم میشود آن را جلد کرده که خودم به شخصه کبوترانی 
را از دوستی که برای داوری خدمتشان بودم ،دیدم .دیدم که ایشان کبوتری برای مسافت زنجان آورده بود که بنده هر چقدر به این کبوترها نگاه کردم و فکر کردم ،حتی نتوانستم تصورکنم که این کبوترها بتوانند 100 کیلومتر را برگردند ،و اینجا بود که دیدم با چه استاد ماهری سرو کار دارم و این شد که از دید اون آقا فهمیدم بهترین کبوتر برای مسابقه کبوتر دورگی است که بنده توضیح دادم .
البته میدانم که بچهای ایران هیچ وقت از این نوع کبوترها در مسابقه شرکت نمیدهند .چون میدانند که بلاخره یه روزی دستشون رو میشود و در انجمن بهشت کبوتران اعتبارشان از دست میرود. 

بازم با اجازه ی با تجربهای انجمن (اشراقی)
[/quote]
ضمن تشکرازجناب اشراقی 
جناب اشراقی متاسفانه پاسخ شما اشتباه می باشد ودلیل این امرنیز به این خاطراست که دیدگاه شمادرباره تفاوت کبوتردورگ واصیل فقط دراین حدبوده و درنتیجه بیش ازاین انتظاری ازجنابعالی نیست.زیرا وقتی شخص نوعی مثل محمد فتحی به سوالی پاسخ می دهد درواقع براساس حداکثرمیزان درک،مطالعه وعلم خود پاسخ داده است و در واقع ازنحوه بیان یک شخص تاحدودی می توان به جزییات زیادی از ویژگی های ایشان ومیزان تسلط ایشان درزمینه موردنظرپی برد.به همین دلیل لازم نمی بینیم وارد بحث حاشیه ای بشویم.
و اما دوستان عزیز لازم است اعلام کنم که درسال گذشته جناب نساج پور باارایه یک مقاله در همین زمینه موفق به دریافت مقاله برتر دانشگاهی درسطح استان اصفهان گردید که سندآن نیز موجواست.دلیل بیان این موضوع جهت پاسخ دادن به شبهات دوستانی است که به راحتی تهمت زده و قضاوت می کنند.
دوستان یک باردیگراشاره می کنم که مهم نیست چه شخصی با چه دیدگاهی این سوال رابیان می کند.شایدازنظرما این شخص بسیارانسان بد،دروغگو،و.............باشد.ولی اگر به خود سوال دقت کنیم متوجه می شویم که نکات بسیار مهمی پشت این سوال نهفته است.پس آیا بهتر نیست بجای تهمت زدن و به حاشیه کشیدن بحث جواب این سوال و سوالات ازاین قبیل رادرصورت اشراف کامل داشتن به پاسخ،بیان کنیم.
از طرفی وقتی شخصی مثل محمد فتحی جواب را نمی داند بهتراست بجای فرافکنی و تهمت به تفکربنشیند وخوب فکرکند شاید دلیل اصلی شکست های پیاپی اش در دل جواب همین سوالات نهفته باشد.
در آخرازشما دوستان محترم خواهشمند است که فقط و فقط پاسخ رابیان کنید.
شعار محمد علی فتحی

(ویرایش شده ۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۷:۳۰ عصر توسط محمد علی فتحی.)
۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ عصر
مجتبی بیتک
فعال دارای پست
**

تعداد ارسال‌ها: 18
سپاس کرده: 168
سپاس شده: 151 در 18 موضوع
اعتبار: 3
ارسال: #10 RE: طرح یک سوال جدید از ستارگان اصفهان
بنظر بنده کبوتر اصیل مثل اسب اصیل میمونه و ادم ی حس بهتری بهش داره و درکل میتونه بهش اعتماد کنه.و اما بنظر بنده چیزی که شما دنبالشی تشخیص 100%کبوتر اصیل از کبوتره دو رگ هستش چون همه میدونن و تجربشو داشتن که هرچه کبوتر خالصتر و اصیلتر باشه بهتر جواب میده و اینو تو گفته خودتون هم میشه مشاهده کرد که نوشتین کبوتر اصیل مسافت کوتاه ننوشتید کبوتردورگ.
بنظر من کبوتر دورگ یعنی ی سر اون مسافتی باشه و سر دیگه ی کبوتری غیر ازکبوتر مسافتی باشه شاید تا ی مسافتی جواب بده ولی جوجش یا خودش دستتو میذاره تو پوست گردو چون تماما مسافتی خالص نیس و بر عکسش کبوتر هرچه اصیل تر باشه نصبت بهش اطمینان بیشتری داری
این نظر شخصی من بود
۱۳-۴-۱۳۹۴ ۰۲:۵۳ عصر
[-] 11 کاربر به دلیل این ارسال از مجتبی بیتک سپاسگزاری کرده اند.
محمد علی فتحی, محمدرضا راهداری, مهرداد جلیلی, امیر معصوم زاده, مهدی محمدزاده, امیر اشراقی ورنامخواست, امین نعمت تبار, بهمن غیاثوند, علی رستاک, اکبرسپهوندی, سید مجید فاطمی اصفهان
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان