ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرگ جنینی در کبوترهای مسابقه
نویسنده پیام
ساسان
فعال دارای پست
**

در حال حاظر عضو هیچ کلوپ نیستم
تاریخ عضویت: بهمن ۱۳۹۳
تعداد ارسال‌ها: 11
سپاس کرده: 13
سپاس شده: 25 در 9 موضوع
اعتبار: 2
ارسال: #1 مرگ جنینی در کبوترهای مسابقه
مرگ جنینی در کبوترهای مسابقه
ترجمه از ساسان سپهوند ( ورزشکاران آسمان)

نرخ نرمال مرگ جنینی در تخم های کمون کبوترهای مسابقه در حدود 5 درصد است.
اگر با نرخ مرگ بالاتر از آن سر و کار دارید، نیاز دارید تا علل محتملی که چرا تخم های نطفه دار منجر به جنین نمیشوند را بررسی نمایید. طرفداران بسیاری فکر میکنند که سالمونلا دلیل این مورد است اما این عفونت در واقع کمتر از 5 درصد مرگ های درون پوستهای را به خود اختصاص میدهد.

در این مقاله، علل محتمل مرگ تخم در خلال مراحل متعدد کمون را مورد بررسی خواهیم داد.

مرگ تخم کبوتر میتواند در سه فاز مختلف توسعه جنینی رخ دهد:
▪️در طول چند روز اول کمون
▪️در طول فاز رشد از روز 4 تا روز 14
▪️تنها قبل از یا در طول فاز خارج شدن از تخم

به طور دقیق هر یک از این فازها را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا دلایل محتمل مرگ جنینی را بررسی کنیم.

فاز1: مرگ در چند روز اول کمون

عموما، سه دلیل مرگ در طول این فاز اولیه وجود دارند – دمای ناکافی، آسیب به جوجه یا مسائل زرده و ژنتیکی.
ناهنجاری های ژنتیکی
ناهنجاری های ژنتیکی ناسازگار با زندگی یکی از دلایل مرگ جنینی بدوی هستند. این موارد با کالبد شکافی (اتوپسی) تخم شناسایی خواهند شد. ناهنجاری های ژنتیکی ممکن است حاصل از پرورش دهنده های ضعیف یا سوء تغذیه در مرغ پرورش دهنده در ماه های قبل از تولید تخم باشند. تخم نیز ممکن است یک فاکتور باشد.
آسیب های جنینی
در سرتاسر کمون، جنین کبوتر کاملا حساس به ارتعاشات میباشد. لرزش تخم و دیگر ارتعاشات بیش از حد میتوانند منجر به آسیب و مرگ برای جنین شوند. تخم پروری ضعیف، پرندگان بسیار زیاد در یک قسمت یا دخالت بیش از حد مالک میتوانند منجر به آسیبهای کشنده برای جنین شوند.
دماهای نامناسب
دماهایی که بسیار گرم یا بسیار سرد هستند، میتوانند سبب مرگ جنینی شوند همانطور که تهویه ضعیف میتواند مسبب آن شود. مواد نامناسب لانه گذاری یا طراحی نامناسب جعبه لانه میتوانند در این دخیل باشند.

فاز2: مرگ در روز 4 تا روز 14

سوء تغذیه
در طول این فاز کمون، جوجه در حال رشد میباشد. اگرچه این فاز طولانی ترین فاز در کمون تخم است، کمترین نرخ مرگ و میر را به خود اختصاص میدهد. بزرگترین فاکتور در مرگ در طول این زمان سوء تغذیه است. مسائل تغذیه ای در مرغ برای ماه ها تا زمان تخمگذاری نرخ زنده ماندن
برای توسعه جوجه را کاهش میدهد.
عفونت
عفونت میتواند دلیل دیگری باشد و اساسا به دو شیوه به جوجه انتقال مییابد. اولین شیوه از طریق خود مرغ است. باکتری های کلامیدیا یا سالمونلا میتوانند تخمدان را دچار عفونت کنند و سپس وارد جنین شوند، چه در طول تشکیل تخم یا اینکه از طریق مجرای عبور تخم وارد میشود.
عفونت همچنین میتواند از طریق آلودگی ناشی از پوسته تخم انتقال یابد. این در واقع مربوط به سلامت مرغ است. توسعه ضعیف پوست تخم معمولا نتیجه کمبود کلسیم در مرغ است. پوسته تخم ممکن است ترک خورده، نازک، زبر یا بدشکل باشد. نشانه اولیه کمبود کلسیم در مرغ عبور تخم هایی است که کدر هستند، خطوط روشن در حول بخش بیرونی تخم ها، نشان میدهند. اینها در هنگام عبور تخم از خلال مجرای انتقال تخم توسعه مییابند.

فاز3: مرگ در طول فاز خروج از تخم

اگر مرگ و میر در طول چند روز آخر کمون رخ دهد، معمولا نتیجه مسائل مرتبط با فاز خروج از تخم هستند. برای درک بهتر این مورد، این ضروری است تا فرآیندی را درک کرد که در فاز خروج از تخم رخ میدهد.
هنگامی جوجه آماده خروج از تخم میشود، نیاز دارد تا هوای موردنیاز خود را که از کوریوآلانتوئیس یا غشائ محصور کننده دریافت میکند به تنفس هوای بیرون از غشاء تغییر دهد. این تغییر در تنفس در دو مرحله رخ میدهد.
ابتدا، جوجه به طور درونی تنفس میکند، یک حفره کوچک به اتاقک هوا در انتهای تخم ایجاد میکند و آن هوا را تنفس میکند. سپس، 12 تا 24 ساعت بعد، جوجه کل پوست را میشکند و هوای بیرونی را تنفس میکند.
همچنین، در طول این زمان، جوجه سیال آمنیوتیک را مینوشد و باقیمانده کیسه زرده را مجددا جذب میکند، این کیسه را به داخل ناف میکشد، دیورتیکول مرکل را ایجاد میکند. از طریق نوشیدن سیال آمنیوتیک و از طریق کیسه زرده، جوجه پادتن هایی را به کسب میکند که از عفونت در طول چند هفته اول زندگی جلوگیری میکنند.
دما و رطوبت در طول این فاز
دما و رطوبت نامناسب میتوانند در فرآیند خروج از تخم مداخله داشته باشند و منجر به مرگ جوجه شوند. در وهله اول دمای بسیار بالا یا رطوبت بسیار پایین قرار دارند، پوست و غشاء پوست سخت و خشک می شوند، این سبب میشود تا خروج جوجه از تخم مشکل شود. جوجه خسته شده و دهیدراته (هیدرات زدایی) میشود. به دهیدراسیون جوجه در این زمان «جوجه چسبنده» گفته می شود. جوجه به طور نسبی از تخم بیرون میآیند و میمیرند، در غشاهای پوسته خشک گیر میکنند.
برای جلوگیری از خروج از تخم در طول فاز خروج از تخم، مطمئن شوید که جعبه لانه دارای طیف دمای 20 تا 25 درجه سانتیگراد و رطوبت 70 درصد است. همچنین، باران یا حمام برای این مرغ ها فراهم کنید. اگر این محتمل نباشد، به آرامی بخش تحتانی مرغ و تخمها را با بطری خیس کنید (آب را اسپری کنید).
معیارهایی برای بهبود قابلیت خروج از تخم جوجه
به طور خلاصه، در اینجا چند مرحله ارائه شدند که میتوانید برای بهبود قابلیت خروج از تخم جوجه های خود استفاده کنید:
تغذیه بهتر پرنده در ماه های قبل از پرورش
یک کاسه لانه تازه برای هر دور تخم ها فراهم کنید
بهداشت آتی کاسه لانه با کنترل کافی کنه های کاسه لانه و حشرات کبوتر
کنترل آب و هوایی مناسب جعبه لانه گذاری
دسترسی به باران یا حمام در طول فاز خروج از تخم

اگر این موارد قادر به کاهش مرگ تخم در طول کمون در کبوترهای مسابقه شما نشوند، با دامپزشک پرندگان خود تماس بگیرید کسی که کبوتران شما را برای وجود عفونت آزمایش میکند یا کالبدشکافی تخم را انجام میدهد.
شعار ساسان

pipapigeon

(ویرایش شده ۱۳-۳-۱۳۹۷ ۱۱:۴۸ صبح توسط ساسان.)
۱۳-۳-۱۳۹۷ ۱۱:۴۷ صبح
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 2 کاربر به دلیل این ارسال از ساسان سپاسگزاری کرده اند.
میلاد, محمدرضا جعفری
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان