ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
نویسنده پیام
مهرداد جلیلی
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی اردبیل
تعداد ارسال‌ها: 352
سپاس کرده: 3,249
سپاس شده: 4,081 در 352 موضوع
اعتبار: 121
ارسال: #1 اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی.
میخواستم بدونم آیا رنگ چشم نر و ماده ای که میخواییم باهم جفت کنیم علاوه بر عوامل مهمی که در داخل چشمشون وجود داره و ما به نظر خودمون خوب تشخیص میدیم چطور باید باشه ؟ آیا یک رنگ باشن خوبه یا باهم متفاوت باشن؟ چه رنگ چشم هایی رو باهم جفت کنیم جوجه هاشون بهتر میشه و بهتر جواب میده؟ ممنون میشم از استاتید که راهنماییم کنن.
شعار مهرداد جلیلی

نبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد بلكه دیر یا زود برد با آن كسی است كه بردن را باور دارد.

۹-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 22 کاربر به دلیل این ارسال از مهرداد جلیلی سپاسگزاری کرده اند.
علی شاهین پور, زهیرکریمی, محمدرضا راهداری, شاهرخ گرگ زاده, احمد صحاف, مهران کاظمی, جواد جهان, بابک عبداللهی, سعید کولیان, یحیی پلیمی, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, حمزه نورا, امیرعلی محمودنیا, اکبر بیگی, مهدی تبریزی, میلاد, عماد, سید مجید فاطمی اصفهان, اکبرسپهوندی, علیرضا رمضانی
علی شاهین پور
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی تبریز
تعداد ارسال‌ها: 120
سپاس کرده: 1,519
سپاس شده: 1,201 در 120 موضوع
اعتبار: 42
ارسال: #2 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
بایدخدمت شمادوست عزیز دراین مورد عرض کنم که شما هر سال یه مسیر مشخص برا خودتون انتخاب کنید هرچندتا از کبوترا که واستون موندن باهم جفت کنید.
 هیچ وقت به رنگ چشم درجفت کردن وتکثیر نژاد تکیه نکنید.چون این مقوله چشم خوانی دراروپا وکبوتران اروپایی صادق هست اونم نه 100%.چون مانه علم اروپایی هارو داریم نه کبوتران اروپایی.پس بهترین راه برای جفت کردن وشناختن کبوتر خوب بردن کبوتر به یک مسیرمشخصص میباشد.
شعار علی شاهین پور

افتادگی آموزاگرطالب فیضی

هرگزنخوردآب زمینی که بلنداست

۱۰-۲-۱۳۹۳ ۰۱:۵۵ عصر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 33 کاربر به دلیل این ارسال از علی شاهین پور سپاسگزاری کرده اند.
مهرداد جلیلی, وحید تقی زادگان, علیرضا صفایی, امیر حامد اورسجی, امیدرفتاری, Admin, حمزه نورا, زهیرکریمی, احمد صحاف, مهران کاظمی, بابک عبداللهی, سعید کولیان, علی حمیداوی, یحیی پلیمی, جواد جهان, علی سبزی, روح اله رنجبر, اکبر مختاری, محمد خادمیان, علی رستاک, احمدحیدری, بهمن غیاثوند, اکبر بیگی, حيدر براهويي, هوشنگ سلطانی, عادل عليزاده پلاسلو, حمید نورزاده, غلام آماده, عماد, سید مجید فاطمی اصفهان, اکبرسپهوندی, محمدرضا جعفری, علیرضا رمضانی
Admin
Founder

در حال حاظر عضو هیچ کلوپ نیستم
تعداد ارسال‌ها: 790
سپاس کرده: 7,900
سپاس شده: 8,913 در 786 موضوع
اعتبار: 239
ارسال: #3 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
(۹-۲-۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ عصر)مهرداد جلیلی نوشته :  با سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی.
میخواستم بدونم آیا رنگ چشم نر و ماده ای که میخواییم باهم جفت کنیم علاوه بر عوامل مهمی که در داخل چشمشون وجود داره و ما به نظر خودمون خوب تشخیص میدیم چطور باید باشه ؟ آیا یک رنگ باشن خوبه یا باهم متفاوت باشن؟ چه رنگ چشم هایی رو باهم جفت کنیم جوجه هاشون بهتر میشه و بهتر جواب میده؟ ممنون میشم از استاتید که راهنماییم کنن.

سلام
در مورد چشم خوانی کبوتران در انجمن جستجو کنید به نتایج خوبی میرسید و در مورد جفت کردن کبوترها توسط رنگ چشم باید بگم که شما بعضی از کبوتران قهرمان رو ببینید متوجه میشید که رنگ چشم پدر و مادر کبوتر قهرمان باهم تفاوت دارند ، پیشنهاد میکنم شجره نامه کبوتران قهرمان رو مطالعه کنید
شعار Admin

قوانین و مقررات انجمن را رعایت کنید و احترام بگذارید، همچنین برای خود آواتار و امضاء قرار دهید
درج تصاویر در امضاء خلاف قوانین است ، لطفآ فقط از شکلکها در امضاء استفاده نمایید
برای قرار دادن تصویر در ارسالها از آپلودسنتر انجمن یا از تصاویر سایت pipa.be استفاده نمایید
برای قدردانی و سپاس از دکمه سپاس [تصویر:  postbit_ty_add.gif] و یا اعتبار [تصویر:  postbit_reputation.gif] استفاده نمایید

۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۱:۲۲ صبح
[-] 23 کاربر به دلیل این ارسال از Admin سپاسگزاری کرده اند.
امیر حامد اورسجی, مهرداد جلیلی, علی شاهین پور, زهیرکریمی, شاهرخ گرگ زاده, احمد صحاف, یحیی پلیمی, بابک عبداللهی, سعید کولیان, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, حمزه نورا, امیرعلی محمودنیا, اکبر بیگی, ناصر آلبوعلی, میلاد, عماد, سید مجید فاطمی اصفهان, اکبرسپهوندی, محمدرضا جعفری, علیرضا رمضانی
محمدرضا راهداری
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی تهران
تعداد ارسال‌ها: 1,058
سپاس کرده: 3,236
سپاس شده: 10,848 در 1,058 موضوع
اعتبار: 125
ارسال: #4 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
خدمت دوستان گرامی خصوصا آقای شاهین پور گرامی
اولا که انجمن مدتی هستش که ساکته و یک مقدار جنجال و بحث و گفتگو براش خوبه دوما دوستان گرامی از این بحثها سعی کنند نتیجه گیری کرده و اگر بنده به آقای شاهین پور یا قاسم مرادی حمله میکنم دال بر دشمنی و خصومت نگیرند و بدانند که ما مرتب خصوصا تلفنی با هم بحث و جدل داریم و با هم بسیار صمیمی هستیم .

در مورد سوالی که آقای جلیلی گرامی فرمودند باید بگم که طبق تجربه شخصی بنده و همچنین مطالعات و ترجمه هایی
که در این زمینه داشته ام باید بگویم که چشم زرد منبع لانه گروی و چشم سفید منبع سرعت و انرژی میباشد و اگر شما
یک چشم سفید و نارنجی رو با هم جفت کنید مخلوط این دو صفات (سرعت و لانه گروی) در جوجه ها بروز کرده و جواب نسبتا قابل قبولی خواهید گرفت . در زیر من عکس 8 عدد کبوتر را درج کرده ام که یا خودم از آنها نتیجه گرفتم یا به کسانی
که داده ام ازشون جواب قابل قبول (البته با توجه به مسافتهای موجود در ایران)گرفته اند . دو کبوتر اول رو من به آقای سبزی از هرسین دادم که الان اینها رو به خود من نمیده و جوجه هاشون از همدان به کرمانشاه برگشته اند .
کبوترای بعدی پدر و مادر براق هستند که قهرمان پایتخته . جوجه هایی ازکبوترای بعدی(نر کویتی و ماده زرهی تیرک سفید)
به آقای ذاکری گناباد دادم که اون هم ازشون راضیه . و در دو عکس آخر که نر خورموجی و ماده زرهی تیرک سفید هستن
خود من با دستای خودم و با شاهد معتبر جوجه های 100 روزه و پر ننداخته آنها رو از قم رها کردیم و به تهران برگشتند
حتی جوجه ماده با زخم شدید شاهین برگشت .

اما در مورد آقای شاهین پور و مرادی . آقای مرادی یک سوال از شما داشتم و آن این است که آیا شما به مقوله چشم
خوانی معتقد هستی یا نه ؟ اگر هستی دو پهلو صحبت نکن و اگر نیستی عکس چشم کبوتر توی نه سایتت نه هیچ
جایی دیگر نزن چون میدانی که من شدیدا طرفدار نظریه چشم خوانی هستم و خودت میدونی که تقریبا هر شب در
این مورد تحقیق میکنم . به نظر من گناه تو از آقای شاهین پور بیشتره چون از تجربه و مطالعات بیشتری خصوصا در
عالم اینترنت و فضای مجازی برخورداری .
آقای شاهین پور اما شما قارداش عزیز . اولا شما این بار دوم است که یک نسخه برای تمامی دردها میپیچی و به طور مثال
مثل دکتری هستی که فقط قرص بروفن برای تمامی دردها تجویز میکنی . شما هم عکس چشم یک کبوتر (نر هلند) رو
توی سایتت زدی و نظر خواهی کردی . پس شما هم این عکسهارو پاک کن . دوما این همه کتاب و مقاله و کتاب در مورد
چشم خوانی وجود داره و آقای جک بارکل محقق معروف آمریکایی شرط بندیهای زیادی رو از مخالفان نظریه چشم برنده
شده است . این انجمن برای این تشکیل شده که بحث و تجزیه و تحلیل داخلش صورت بگیره نه فقط بیابون جواب اول و آخر باشه . آقای شاهین پور 8 عدد عکس کبوتر برای اثبات گفته هایم در زیر قرار دادم که بگویم براساس نظریه چشم با هم جفتشون کردم (البته آقای سبزی خودش دو کبوتر رو جفت کرد) و ازشون جواب گرفته شده . تنها کبوتری که رکوردار بوده
و در مسابقات شرکت داشته نر خورموجی شما میباشد و بقیه کبوترها هیچ گونه مقامی نداشته اند .

حالا منتظرم که شما و آقای مرادی از خودشان دفاع کنند و رک و پوست کنده با من و خوانندگان صحبت کنند . در ضمن
هنوز صحبتهای من تمام نشده و منتظرم در جوابهای بعدی شما بیانشان کنم .

نر چاپی متعلق به آقای علی سبزی از هرسین(جوجه های این کبوتر و ماده سخریج جواب داده اند)(چشم زرد)

[تصویر:  IMG-3333.jpg]

ماده سخریج متعلق به آقای علی سبزی از هرسین(جوجه های این کبوتر  جواب داده اند)(چشم سفید)
[تصویر:  DSC05102.jpg]

نر چاپی (پدر براق)(چشم زرد)
[تصویر:  IMG-3012.jpg]
ماده زرهی (مادر براق)(چشم سفید)
[تصویر:  IMG-3408.jpg]

نر کویتی(جوجه ها پهلوی آقای ذاکری گناباد جواب داده اند)(چشم سفید)

[تصویر:  DSC06462.jpg]

ماده زرهی تیرک سفید(جوجه ها پهلوی آقای ذاکری گناباد جواب داده اند)(چشم زرد)
[تصویر:  DSC06488.jpg]
نر خورموجی (متعلق به آقای شاهین پور)(جوجه ها پهلوی آقای مسعود کیارودی جواب داده اند)(چشم زرد)
[تصویر:  Picture-158.jpg]
ماده زرهی تیرک سفید(جوجه ها پهلوی آقای مسعود کیارودی جواب داده اند)(چشم سفید)
[تصویر:  Picture-05-0_b275e.jpg]
شعار محمدرضا راهداری

در زندگی دو چیز دارم عشقم و آزادی را
ولی عشقم را فدای آزادی خواهم کرد

(ویرایش شده ۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۱۵ عصر توسط محمدرضا راهداری.)
۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۳۸ عصر
[-] 24 کاربر به دلیل این ارسال از محمدرضا راهداری سپاسگزاری کرده اند.
علی شاهین پور, محمد مرادی, اکبر خراسانی زاده, وحید تقی زادگان, امیر حامد اورسجی, مهرداد جلیلی, فرهاد جلیلی, علی سبزی, احمد صحاف, بابک عبداللهی, حسین ملکان, علی حمیداوی, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, حمزه نورا, امیرعلی محمودنیا, اکبر بیگی, حسین عطارزاده, عادل عليزاده پلاسلو, میلاد, محمد باقر شاعری, علیرضا رمضانی
علی شاهین پور
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی تبریز
تعداد ارسال‌ها: 120
سپاس کرده: 1,519
سپاس شده: 1,201 در 120 موضوع
اعتبار: 42
ارسال: #5 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
سلام ودرود خدمت دوست بسیار صمیمی بنده آقای راهداری عزیز.

داداش همشو که نوشتی جواب دادند.خوب دیگه چیزی نمونده که من بگم .شما یه لطف کنید یه کوچولوتوضیح بدید که از چه مسافتی جواب دادند.
ومارو بیشتر راهنمایی کنید که در چه مورد از این کبوتران نظر بدیم.Heart
حال دوست عزیز شماکه ادعاتون میشه توچشم خوانی ماروهم دراین موردروشن کنید.اگه هم امکان داره عکس از نزدیک چشمشان بگیرید تا اساتید هم نظراتشون روبگن.
بنده چشم حرفه ای تو این کبوترا نمیبینم.
قضیه چشم وچشم خوانی فقط متعلق به کبوتران اروپایی هست نه کبوتران ما.
شعار علی شاهین پور

افتادگی آموزاگرطالب فیضی

هرگزنخوردآب زمینی که بلنداست

(ویرایش شده ۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۴:۴۴ عصر توسط علی شاهین پور.)
۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۳:۰۸ عصر
[-] 21 کاربر به دلیل این ارسال از علی شاهین پور سپاسگزاری کرده اند.
Admin, محمد مرادی, محمدرضا راهداری, وحید تقی زادگان, زهیرکریمی, مهرداد جلیلی, میلاد, احمد صحاف, رضابیات, بابک عبداللهی, یحیی پلیمی, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, امیرعلی محمودنیا, بهمن غیاثوند, اکبر بیگی, هوشنگ سلطانی, عماد, محمدرضا جعفری
Admin
Founder

ارسال: #6 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
با سلام خدمت دوست خوبم استاد راهداری، من چیزی نگفتم که اینطوری حمله کردی Big Grin

اولا من هیچ موقع دوپهلو و از خودم صحبت نکردم و همیشه طبق تجربیات و اسناد خارجی حرف زدم و در بالا هم میبینید که گفتم شجره کبوتران قهرمان رو بررسی کنید !
درضمن شما که خودتون تشریف اوردید و از نزدیک کبوترهای بنده رو دیدید که همه کبوترها از نظر چشم، شجره و سیستم بدنی چطور بودن، به نظر شما همه انها رو بصورت شانسی جمع اوری کردم؟

بعد این گفته شما.... چطوری جوجه 100 روزه پر نینداخته؟ :
نقل قول: خود من با دستای خودم و با شاهد معتبر جوجه های 100 روزه و پر ننداخته آنها رو از قم رها کردیم و به تهران برگشتند

بحث من در مورد چشم خوانی فقط و فقط درمورد کبوترای اصیل، قهرمان و دارای شجره عالی بود و در مورد هر کبوتری صدق نمیکنه...!
یعنی من از بازار یک جفت کبوتر با چشمهای متفاوت بخرم و باهم جفت کنم و انتظار داشته باشم که جواب بگیرم...! به نظر شما میشه؟
پس همیشه باید کبوتران اصیل و قهرمان رو الگو قرار بدیم و راجع به انها صحبت کنیم
شعار Admin

قوانین و مقررات انجمن را رعایت کنید و احترام بگذارید، همچنین برای خود آواتار و امضاء قرار دهید
درج تصاویر در امضاء خلاف قوانین است ، لطفآ فقط از شکلکها در امضاء استفاده نمایید
برای قرار دادن تصویر در ارسالها از آپلودسنتر انجمن یا از تصاویر سایت pipa.be استفاده نمایید
برای قدردانی و سپاس از دکمه سپاس [تصویر:  postbit_ty_add.gif] و یا اعتبار [تصویر:  postbit_reputation.gif] استفاده نمایید

۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۴:۱۸ عصر
[-] 26 کاربر به دلیل این ارسال از Admin سپاسگزاری کرده اند.
محمد مرادی, علی شاهین پور, علیرضا صفایی, محمدرضا راهداری, امیر حامد اورسجی, زهیرکریمی, مهرداد جلیلی, علی سبزی, احمد صحاف, رضابیات, بابک عبداللهی, سعید کولیان, یحیی پلیمی, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, حمزه نورا, اکبر بیگی, حيدر براهويي, امیرعلی محمودنیا, عماد, اکبرسپهوندی, وحید رفیعی, سبحان, علیرضا رمضانی
محمدرضا راهداری
مدیریت کلوپ

کلوپ کبوتران مسافتی تهران
تعداد ارسال‌ها: 1,058
سپاس کرده: 3,236
سپاس شده: 10,848 در 1,058 موضوع
اعتبار: 125
ارسال: #7 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
در مورد آقای شاهین پور عرض کنم که بنده از این عکسایی که زدم اولا خدای ناکرده هدف تبلیغ شخصی نیست دوما فقط یکی از این کبوترها نزد من هستش و اون هم عکس آخری و در اولین فرصت عکس چشم اون رو هم برای شما خواهم زد (دوربین خوب ندارم) و در آخر این بحث هم نظر آقای بارکل رو در مورد جفت کردن از راه چشم برای شما خواهم گذاشت که متوجه بشید من بیخود حرف نمیزنم .
آقای مرادی عزیز حالا نوبت تو هستش که جوابتو بدم .و اینکه اولا ما توی ایران  زندگی میکنیم  و نه شجره نامه داریم (پدی گری) و نه نرم افزار ثبت کبوتر پس مجبوریم بر اساس تجربیات اندک خودمان و نوشته های جسته گریخته کار جفت اندازی و اصلاح رو انجام بدیم . صحبت من روی هر کبوتری نیست که چه بسا توی ایران فعلا همه کبوترهای ما هر کفتری هستند چون نه شجره دارن نه خیلی چیزای دیگه . صحبت من روی بحث چشم اندازی است که میگم بهتره برای جفت کردن کبوترانمان از این دانش که بسیار مهم و در عین حال پیچیده است بهره برداری کنیم .در ضمن جوجه صد روزه رو من خودم به همراه آقای کیارودی و سید حمید حسینی از تهران هنگام برگشت از مسابقه دلیجان ساعت دوازده و سی دقیقه در یک هوای گرد و خاک آزاد کردیم .در ضمن سوال آقای جلیلی رو خوب بخون و نوشته از بین کبوترای موجود خودش یعنی اونهایی رو که در دست داره و به یک طریقی خریداریشون کرده .
نقل قول: بحث من در مورد چشم خوانی فقط و فقط درمورد کبوترای اصیل، قهرمان و دارای شجره عالی بود و در مورد هر کبوتری صدق نمیکنه...!
آقای مرادی شما چرا این حرف را میزنید شما میتونید بگید چند تا کبوتر اصیل و شجره دار در اختیار بچه ها قرار داره که بتونن از روش علمی اونها رو جفت بندازن و روی اونها کار کنن . ما در ایران روی کبوتر سرمایه گذاری نکرده ایم و فعلا مجبوریم با این کبوترها کار کنیم پس بهتره همون روشهای جفت اندازی خارجی ها رو روی کبوترهای معمولی اجرا کنیم که حداقل بتونیم کبوترای بهتری از این کبوتهای موجود تولید کنیم نه اینکه فقط تعداد اونها رو زیاد کنیم . بعد هم اگر من اومدم از دو عدد کبوتر معمولی کبوتر خوبی تولید کردم و به عنوان پایه ازش استفاده کردم کار خیلی خوبی هستش . آقای جلیلی یک سوال کرد آقای شاهین اون رو به دست بیابان سپرد و شما هم به دست شجره کبوترهای خارجی پس ایشون جواب سوالشو از کی بگیره ؟ بیشتر افراد در کار و حرفه و علاقه مندیشان از جمله خود من الگو یا مربی انتخاب میکنند . من هم آقای دکتر لمبرتون و جک بارکل رو به عنوان مربی و راهنما قبول دارم به علت اینکه علمی و درست کار میکنند و خصوصا آقای بارکل همراه با مدرک به مخاطب افرادی رو معرفی میکنه که از تجربیات و نظراتش استفاده کرده و موفق شده اند . این هم لینک مدرکش

جک بارکل

و اما نظرات جک بارکل در مورد چشم خوانی بطور خلاصه .
نشانه چشم جک بارکل
در زیر شرح تفسیر برخی از ایده های بیان شده جک بارکل در ویدئو منتشر شده در سال 2000 آورده شده است:
به منظور یک مکان مناسب کبوترخانه باشد، در چشم پرنده باید موارد زیر مشاهده شود:
• 5 دایره کامل
• دایره انطباق و محیط آن باید رنگ و عرض مشابه داشته باشد
• مردمک باید به شدت نور واکنش داده و باید کوچک شود
پرندگان مسابقه ای نیاز به هر 5 حلقه ندارند!
مردمک:
• کوچک بوده و به تغییرات در شدت نور واکنش دهد
• همانطور که مردمک و یا دایره همبستگی بزرگتر می شوند محیط باریکتر می شود
• با لوپ عضله اسفنکتر در حاشیه مردمک را بررسی کنید اجازه قضاوت دقیق در مورد ساختار آن ندهید زیرا این اتلاف وقت است.
دایره انطباق:
• در همه پرندگان روشن است.
• نشانه پرندگان مسابقه ای بخش اضافی سیاه است
دایره همبستگی:
• از مردمک تا محیط
• دایره انطباق و عنبیه بر روی آن قرار گرفته اند
• اگر دایره همبستگی قابل مشاهده (از دایره انطباق تا عنبیه) بیش از حد گسترده باشد، پرنده فقط برای فواصل کوتاه تر مناسب است
عنبیه:
• اصلاح برندگان با برنده ها با چشمان زرد منجر به بوجود آمدن عنبیه بسیار ضخیم می شود.
• اصلاح چشم مرواریدی با چشم مرواریدی منجر به عنبیه بسیار نازک با شکاف های موجود در آن می شود که برای مسابقات طولانی و دشوار مناسب نیستند
برخی نظریه ها در مورد اصلاح:
• هرگز 2 پرنده چشم مرواریی را جفتگیری نکنید چون سرعت و انرژی در ازای توانایی لانه گروی افزایش می یابد.
• جفت گیری 2 زرد باعث ایجاد اکسترودرهای کند می شود چون استقامت و توانایی لانه گروی در ازای انرژی افزایش می یابد
• جفت گیری زرد با مرواریدی می تواند منجر سرعت زیاد، استقامت، توانایی لانه گروی و نشاط شود.
• جفت گیری نشانه 100٪ مرواریدی مسابقه ای با نشانه 100٪ زرد مسابقه ای باعث ایجاد یک مسابقه دهنده خالص می شود، که برای ذخیره مناسب نیست.
• بهتر از اصلاح مسابقه دهنده خالص، اصلاح پرنده دو منظوره است که هنگامی که مسابقه حرفه ای خود را به پایان رسانید می تواند به کبوترخانه برگردد. برای این کار، نیاز به جفت گیری پرندگانی است که مجموع نشانه های مسابقه آنها از 100٪ تجاوز نمی کند.
ضمیمه: جک بارکل توسط برخی از عیب جویان نشانه چشم اذیت شده بود و به همین دلیل یک چالش در سال 1989 قرار داد.
هر کس با یک پرنده قهرمان (2 برد فدراسیونی به علاوه اصلاح برخی از پرندگان برنده) قهرمان خود را در یک سبد به طور متوسط با 9 پرنده قرار داد. اگر جک بتواند قهرمان را انتخاب کند، مقداری پول دریافت می کند و اگر شکست بخورد به صاحب پرنده پول می دهد.
جک این کار را با کسب مقدار زیادی پول و تعداد زیادی قهرمان مسابقه کبوتر به پایان رساند اما هنوز هم دست از این بازی نکشیده است.
شعار محمدرضا راهداری

در زندگی دو چیز دارم عشقم و آزادی را
ولی عشقم را فدای آزادی خواهم کرد

(ویرایش شده ۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۴۴ عصر توسط محمدرضا راهداری.)
۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۴۱ عصر
[-] 23 کاربر به دلیل این ارسال از محمدرضا راهداری سپاسگزاری کرده اند.
Admin, وحید تقی زادگان, علی شاهین پور, امیر حامد اورسجی, روزبه اشتری, مهرداد جلیلی, محمد مرادی, علی سبزی, احمد صحاف, فرهاد جلیلی, بابک عبداللهی, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, حمزه نورا, اکبر بیگی, حيدر براهويي, حسین عطارزاده, ناصر آلبوعلی, میلاد, امیرعلی محمودنیا, علیرضا رمضانی
Admin
Founder

ارسال: #8 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
آقای راهداری اعصاب معصاب نداری ها Big Grin

نقل قول: پس ایشون جواب سوالشو از کی بگیره ؟
من همون اول جواب ایشون رو دادم و گفتم شجره کبوتران قهرمان و اصیل رو مطالعه کنید، مگر من قبلآ از چه منبعی اطلاعات رو یاد میگرفتم؟

یعنی حتما باید خودم مطالب جک بارکل رو پیدا کنم و براشون درج میکردم؟ من که گفتم جستجو کنید به نتایج خوبی میرسید...
(۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۱:۲۲ صبح)قاسم مرادی نوشته :  سلام
در مورد چشم خوانی کبوتران در انجمن جستجو کنید به نتایج خوبی میرسید و در مورد جفت کردن کبوترها توسط رنگ چشم باید بگم که شما بعضی از کبوتران قهرمان رو ببینید متوجه میشید که رنگ چشم پدر و مادر کبوتر قهرمان باهم تفاوت دارند ، پیشنهاد میکنم شجره نامه کبوتران قهرمان رو مطالعه کنید

والا شما که خودت به آبادان اومدی و دیدی چه کبوترایی اینجا داریم ولی نمیدونم چرا میخوایی ثابت کنی که کبوتر خوب توی ایران نداریم
نقل قول: میتونید بگید چند تا کبوتر اصیل و شجره دار در اختیار بچه ها قرار داره که بتونن از روش علمی اونها رو جفت بندازن و روی اونها کار کنن
صحبت من روی هر کبوتری نیست که چه بسا توی ایران فعلا همه کبوترهای ما هر کبوتری هستند چون نه شجره دارن نه خیلی چیزای دیگه

درضمن من میگم اگر میخواید کبوتر(هایی) رو الگو قرار بدید و به دوستان مطالبی رو آموزش بدیم بهتره از کبوترای خارجی که پدر و مادر دارند و اصیل هستند استفاده کنیم تا جای هیچ حرف و حدیثی نباشه، نه اینکه عکس کبوتر خودمون رو قرار بدیم ولی مطلب خارجی باشه (امیدوارم ناراحت نشید)
شعار Admin

۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۷:۵۰ عصر
[-] 18 کاربر به دلیل این ارسال از Admin سپاسگزاری کرده اند.
وحید تقی زادگان, علی شاهین پور, محمدرضا راهداری, زهیرکریمی, مهرداد جلیلی, اکبر خراسانی زاده, احمد صحاف, بابک عبداللهی, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, حمزه نورا, اکبر بیگی, امیرعلی محمودنیا, عماد, اکبرسپهوندی, علیرضا رمضانی
وحید تقی زادگان
فعال دارای پست
**

تعداد ارسال‌ها: 6
سپاس کرده: 48
سپاس شده: 43 در 6 موضوع
اعتبار: 2
ارسال: #9 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
باسلام خدمت آقای راهداری

آقاایجا انجمن نه بنر تبلیغات که با راه انداختن چنین بحث هایی وگذاشتن عکس کبوترانتان بخواهید از آب گل آلود ماهی بگیرید.ویا اشخاصو بما معرفی کنید.البته آقای شاهین پور ومرادی معرف حضور همه هستند ودرمهارت واستادی آنها هیچ شکی نیست... وحال شما آقای راهداری ماشاله با این همه کوله بار علمی درموردبارکل و... تا به حال چه گلی به سرتون زدید پارسال همه تجربه شمارو در مسابقتون دیدیند.وبازم ادعا میکنید طبق نظریات جک بارکل میتونید درایران ازدوتا کبوتر معمولی دورگ نسل قهرمان بسازید ؟!.سعی کنیم واقع بین باشیم وخودمان را بادوتا مقاله قول نزنیم .اگرمیخواهیددرمورد چشم کبوتر معلوماتی بدست آورید واز تجربه اساتید استفاده کنید لطفا عکس یه چشم حرفه ای از کبوتران اروپایی از اینترنت دانلود کنید تا اساتید هم نظراتشون روبگن .با تشکرببخشید من کلا رک وپوست کنده حرف میزنم دوستان بدل نگیرند.
شعار وحید تقی زادگان

فرقی نمیکندکه گودال کوچک آبی باشی"

یادریای بیکران.زلال که باشی"

آسمان درتوپیداست....

(ویرایش شده ۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۸:۰۳ عصر توسط وحید تقی زادگان.)
۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۷:۵۵ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 13 کاربر به دلیل این ارسال از وحید تقی زادگان سپاسگزاری کرده اند.
زهیرکریمی, جهانگیرانصاریان, احمد صحاف, بابک عبداللهی, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, بهمن غیاثوند, اکبر بیگی, میلاد, امیرعلی محمودنیا, عماد, علی شیخیانی
روزبه اشتری
کاربر بسیار فعال

کلوپ کبوترداران جنوب غرب کشور
تعداد ارسال‌ها: 77
سپاس کرده: 131
سپاس شده: 596 در 77 موضوع
اعتبار: 9
ارسال: #10 RE: اهمیت رنگ چشم در جفت انداختن کبوتر مسافتی
(۱۱-۲-۱۳۹۳ ۰۶:۴۱ عصر)محمدرضا راهداری نوشته :  در مورد آقای شاهین پور عرض کنم که بنده از این عکسایی که زدم اولا خدای ناکرده هدف تبلیغ شخصی نیست دوما فقط یکی از این کبوترها نزد من هستش و اون هم عکس آخری و در اولین فرصت عکس چشم اون رو هم برای شما خواهم زد (دوربین خوب ندارم) و در آخر این بحث هم نظر آقای بارکل رو در مورد جفت کردن از راه چشم برای شما خواهم گذاشت که متوجه بشید من بیخود حرف نمیزنم .
آقای مرادی عزیز حالا نوبت تو هستش که جوابتو بدم .و اینکه اولا ما توی ایران  زندگی میکنیم  و نه شجره نامه داریم (پدی گری) و نه نرم افزار ثبت کبوتر پس مجبوریم بر اساس تجربیات اندک خودمان و نوشته های جسته گریخته کار جفت اندازی و اصلاح رو انجام بدیم . صحبت من روی هر کبوتری نیست که چه بسا توی ایران فعلا همه کبوترهای ما هر کبوتری هستند چون نه شجره دارن نه خیلی چیزای دیگه . صحبت من روی بحث چشم اندازی است که میگم بهتره برای جفت کردن کبوترانمان از این دانش که بسیار مهم و در عین حال پیچیده است بهره برداری کنیم .در ضمن جوجه صد روزه رو من خودم به همراه آقای کیارودی و سید حمید حسینی از تهران هنگام برگشت از مسابقه دلیجان ساعت دوازده و سی دقیقه در یک هوای گرد و خاک آزاد کردیم .در ضمن سوال آقای جلیلی رو خوب بخون و نوشته از بین کبوترای موجود خودش یعنی اونهایی رو که در دست داره و به یک طریقی خریداریشون کرده .
نقل قول: بحث من در مورد چشم خوانی فقط و فقط درمورد کبوترای اصیل، قهرمان و دارای شجره عالی بود و در مورد هر کبوتری صدق نمیکنه...!
آقای مرادی شما چرا این حرف را میزنید شما میتونید بگید چند تا کبوتر اصیل و شجره دار در اختیار بچه ها قرار داره که بتونن از روش علمی اونها رو جفت بندازن و روی اونها کار کنن . ما در ایران روی کبوتر سرمایه گذاری نکرده ایم و فعلا مجبوریم با این کبوترها کار کنیم پس بهتره همون روشهای جفت اندازی خارجی ها رو روی کبوترهای معمولی اجرا کنیم که حداقل بتونیم کبوترای بهتری از این کبوتهای موجود تولید کنیم نه اینکه فقط تعداد اونها رو زیاد کنیم . بعد هم اگر من اومدم از دو عدد کبوتر معمولی کبوتر خوبی تولید کردم و به عنوان پایه ازش استفاده کردم کار خیلی خوبی هستش . آقای جلیلی یک سوال کرد آقای شاهین اون رو به دست بیابان سپرد و شما هم به دست شجره کبوترهای خارجی پس ایشون جواب سوالشو از کی بگیره ؟ بیشتر افراد در کار و حرفه و علاقه مندیشان از جمله خود من الگو یا مربی انتخاب میکنند . من هم آقای دکتر لمبرتون و جک بارکل رو به عنوان مربی و راهنما قبول دارم به علت اینکه علمی و درست کار میکنند و خصوصا آقای بارکل همراه با مدرک به مخاطب افرادی رو معرفی میکنه که از تجربیات و نظراتش استفاده کرده و موفق شده اند . این هم لینک مدرکش

جک بارکل

و اما نظرات جک بارکل در مورد چشم خوانی بطور خلاصه .
نشانه چشم جک بارکل
در زیر شرح تفسیر برخی از ایده های بیان شده جک بارکل در ویدئو منتشر شده در سال 2000 آورده شده است:
به منظور یک مکان مناسب کبوترخانه باشد، در چشم پرنده باید موارد زیر مشاهده شود:
• 5 دایره کامل
• دایره انطباق و محیط آن باید رنگ و عرض مشابه داشته باشد
• مردمک باید به شدت نور واکنش داده و باید کوچک شود
پرندگان مسابقه ای نیاز به هر 5 حلقه ندارند!
مردمک:
• کوچک بوده و به تغییرات در شدت نور واکنش دهد
• همانطور که مردمک و یا دایره همبستگی بزرگتر می شوند محیط باریکتر می شود
• با لوپ عضله اسفنکتر در حاشیه مردمک را بررسی کنید اجازه قضاوت دقیق در مورد ساختار آن ندهید زیرا این اتلاف وقت است.
دایره انطباق:
• در همه پرندگان روشن است.
• نشانه پرندگان مسابقه ای بخش اضافی سیاه است
دایره همبستگی:
• از مردمک تا محیط
• دایره انطباق و عنبیه بر روی آن قرار گرفته اند
• اگر دایره همبستگی قابل مشاهده (از دایره انطباق تا عنبیه) بیش از حد گسترده باشد، پرنده فقط برای فواصل کوتاه تر مناسب است
عنبیه:
• اصلاح برندگان با برنده ها با چشمان زرد منجر به بوجود آمدن عنبیه بسیار ضخیم می شود.
• اصلاح چشم مرواریدی با چشم مرواریدی منجر به عنبیه بسیار نازک با شکاف های موجود در آن می شود که برای مسابقات طولانی و دشوار مناسب نیستند
برخی نظریه ها در مورد اصلاح:
• هرگز 2 پرنده چشم مرواریی را جفتگیری نکنید چون سرعت و انرژی در ازای توانایی لانه گروی افزایش می یابد.
• جفت گیری 2 زرد باعث ایجاد اکسترودرهای کند می شود چون استقامت و توانایی لانه گروی در ازای انرژی افزایش می یابد
• جفت گیری زرد با مرواریدی می تواند منجر سرعت زیاد، استقامت، توانایی لانه گروی و نشاط شود.
• جفت گیری نشانه 100٪ مرواریدی مسابقه ای با نشانه 100٪ زرد مسابقه ای باعث ایجاد یک مسابقه دهنده خالص می شود، که برای ذخیره مناسب نیست.
• بهتر از اصلاح مسابقه دهنده خالص، اصلاح پرنده دو منظوره است که هنگامی که مسابقه حرفه ای خود را به پایان رسانید می تواند به کبوترخانه برگردد. برای این کار، نیاز به جفت گیری پرندگانی است که مجموع نشانه های مسابقه آنها از 100٪ تجاوز نمی کند.
ضمیمه: جک بارکل توسط برخی از عیب جویان نشانه چشم اذیت شده بود و به همین دلیل یک چالش در سال 1989 قرار داد.
هر کس با یک پرنده قهرمان (2 برد فدراسیونی به علاوه اصلاح برخی از پرندگان برنده) قهرمان خود را در یک سبد به طور متوسط با 9 پرنده قرار داد. اگر جک بتواند قهرمان را انتخاب کند، مقداری پول دریافت می کند و اگر شکست بخورد به صاحب پرنده پول می دهد.
جک این کار را با کسب مقدار زیادی پول و تعداد زیادی قهرمان مسابقه کبوتر به پایان رساند اما هنوز هم دست از این بازی نکشیده است.

باسلام خدمت آقای راهداری و دیگر دوستان . اگر لطف بفرمایید این مطالبی را که در مورد چشم کبوتر فرموده اید همراه عکس (تعریف و توضیح عملکرد نقاط مختلف چشم ) باشد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد . قبلا از تمام دوستان سپاسگزارم .
شعار روزبه اشتری

به گیتی مکن قصد آزار کس       که یزدان پرستی همین هست و بس

۱۱-۲-۱۳۹۳ ۱۰:۱۹ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر سپاس از این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
[-] 14 کاربر به دلیل این ارسال از روزبه اشتری سپاسگزاری کرده اند.
مهرداد جلیلی, محمدرضا راهداری, احمد صحاف, Admin, بابک عبداللهی, جواد جهان, روح اله رنجبر, محمد خادمیان, علی رستاک, حمزه نورا, اکبر بیگی, امیرعلی محمودنیا, محمد باقر شاعری, علیرضا رمضانی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان